English (Internet and Telematics)
cyberwired [correct]
French (Internet et télématique)
cyberbranché [correct, adjective]
Spanish (Internet y telemática)
ciberconectado [correct, adjective, Mexico]; cableado virtualmente [correct, adjective, Spain]; cibercableado [correct, adjective, Spain]