English (Fencing)
conventions [correct, plural]
OBS
French (Escrime)
conventions [feminine noun, plural]
OBS: Langen féminin; pluriel; escrime 127cp/11.74
Spanish (Esgrima)
convenciones del combate [correct, feminine noun, plural]