English (Cycling)
rider [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Cyclisme)
coureur [correct, masculine noun]; coureuse [correct, feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Ciclismo)
corredor [correct, masculine noun]; corredora [correct, feminine noun]