English (Equipment (Chemistry))
water-repellency
French (Équipement (Chimie))
hydrorejet [masculine noun]; hydrofugacité [feminine noun]
Spanish (Equipo (Química))
hidrorrepelencia [feminine noun]; hidrofugacidad [feminine noun]