English (Biological Sciences)
adipokinetic hormone
OBS
French (Sciences biologiques)
hormone adipocinétique [feminine noun]; HAC [feminine noun]
Spanish (Ciencias biológicas)
hormona adipocinética [feminine noun]; HAC [feminine noun]