English (Practice and Procedural Law)
interlocutory [correct, Ontario]
French (Droit judiciaire)
interlocutoire [correct, Ontario]
Spanish (Derecho procesal)
interlocutorio [correct]; provisional [correct]; incidental [correct]; cautelar [correct]