English (Masonry Practice)
flush joint; smooth joint
French (Maçonnerie)
joint lisse [masculine noun]
Spanish (Albañilería)
junta rasa [correct, feminine noun]; junta llena [correct, feminine noun]; junta lisa [correct, feminine noun]