English (Botany)
dallis grass [correct]; large water grass [correct]
French (Botanique)
Paspalum dilatatum [Latin]
Spanish (Botánica)
pasto miel [masculine noun]; hierba dallis [feminine noun]; grama de agua [feminine noun]