English (Diving)
mark awarded [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Plongeon)
note [feminine noun]
OBS: Règlements/arbitrage.
Spanish (Salto (Deportes acuáticos y náuticos))
nota [correct, feminine noun]