English (Penal Law)
abducting parent [correct]
French (Droit pénal)
conjoint ravisseur [correct, masculine noun]
Spanish (Derecho penal)
progenitor secuestrador [masculine noun]; padre secuestrador [masculine noun]; madre secuestradora [feminine noun]