English (Shooting (Sports))
target box [correct]
OBS: Facilities/equipment.
French (Tir (Sports))
boîte-cible [correct, feminine noun]
OBS: Installations/matériel.
Spanish (Tiro (Deportes))
portablanco [correct, masculine noun]