English (Diving)
splash [correct, noun]
OBS: Rules/refereeing.
French (Plongeon)
éclaboussure [feminine noun]
OBS: Règlements/arbitrage.
Spanish (Salto (Deportes acuáticos y náuticos))
salpicadura [correct, feminine noun]