English (Fencing)
seconde [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Escrime)
parade de seconde [correct, feminine noun]; seconde [correct, feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Esgrima)
segunda [correct, feminine noun]