English (Aircraft Propulsion Systems)
inner cone
OBS: (turbo-jet engine) (G.S.M., p. 252, fig.)
French (Propulsion des aéronefs)
cône intérieur [masculine noun]
OBS: (turbo-réacteur)(H. S.)(Lanoy, t. II, p. 306)