English (Aeronautics and Aerospace Industry)
unite [verb]
OBS: "unite the whole"
French (Aéronautique et aérospatiale)
solidariser
OBS: "solidariser l'ensemble" 20MYS. 32. 20. 10. 404f atterrissage 106hv. 27. 05. 74