English (Fencing)
simultaneous attack [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Escrime)
attaque simultanée [feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Esgrima)
ataque simultáneo [correct, masculine noun]