English (Taxation)
District Taxation Office [correct]; DTO [correct]; district office [correct]; DO [correct]; DO
French (Fiscalité)
bureau de district d’impôt [correct, masculine noun]; BDI [correct, masculine noun]; bureau de district [correct, masculine noun]; BD [correct, masculine noun]; BD