English (Mineralogy)
chrysolitic [correct]
OBS: chrysolite (...): any of several yellow or greenish gems (...) chrysolitic (...) adj.
French (Minéralogie)
chrysolitique [correct]
OBS: Qui appartient, qui a rapport à la chrysolite.