English (Federal Administration; Informatics)
mission-critical [correct, adjective]; business-critical [correct, adjective]
French (Administration fédérale; Informatique)
critique [correct, adjective]; ciblé [correct, adjective]; vital [correct, adjective]; essentiel [correct, adjective]; fondamental [correct, adjective]; crucial [correct, adjective]