English (Informatics)
autoduplication [correct]; auto-dup [correct]; autodup [correct]
French (Informatique)
reproduction automatique [correct, feminine noun]; duplication automatique [correct, feminine noun]
Spanish (Informática)
duplicación automática [correct, feminine noun]