English (Furniture (Various))
bed guard
French (Mobilier divers)
barre de retenue [proposal, feminine noun]; barre de retenue de lit [proposal, feminine noun]; galerie de sécurité [feminine noun]; galerie de protection [feminine noun]
OBS: Lits d’enfants.