English (Fish)
elephant fishes [correct, plural]; mormyrids [correct, plural]; mormyrs [correct, plural]
French (Poissons)
poissons-éléphants [correct, masculine noun, plural]; mormyres [correct, masculine noun, plural]; mormes [correct, masculine noun, plural]; mormyridés [correct, masculine noun, plural]