English (Cosmetology)
cream eyeshadow [correct]
French (Cosmétologie)
fard à paupières crème [correct, masculine noun]; fard à paupières en crème [correct, masculine noun]; fards-paupières en crème [correct, masculine noun]; ombre à paupières en crème [correct, feminine noun]; ombre à paupières crème [correct, feminine noun]