English (Fencing)
composed-parry [correct]; compound parry [correct]
OBS: Technique/tactics.
French (Escrime)
parade composée [feminine noun]
OBS: Technique/tactique.
Spanish (Esgrima)
parada compuesta [correct, feminine noun]