English (Phraseology)
cadit question
French (Phraséologie)
la question ne se pose plus [feminine noun]
OBS: Source(s) : Davis c. Royal Trust Co. [1932] R.C.S. [Recueil des arrêts de la Cour Suprême du Canada] 203, p. 209