English (Botany)
tuberose [correct]; garden tuberose [correct]; Polianthes tuberosa [correct]
French (Botanique)
tubéreuse [correct, feminine noun]; Polianthes tuberosa [correct]
Spanish (Botánica)
tuberosa [feminine noun]; nardo oloroso [masculine noun]; nardo común [masculine noun]; Polianthes tuberosa [Latin]