English (Chemical Elements and Compounds)
2-[(2,3-dimethylphenyl)amino]benzoic acid [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acide 2-[(2,3-diméthylphényl)amino]benzoïque [correct, masculine noun]