English (Operations (Air Forces))
airborne relay aircraft [correct, NATO]; ARA [correct, NATO]
French (Opérations (Forces aériennes))
avion-relais en vol [correct, masculine noun, NATO]; ARA [correct, masculine noun, NATO]