English (Translation (General); General Vocabulary)
discussion [correct]
French (Traduction (Généralités); Vocabulaire général)
examen [masculine noun]; entretien [masculine noun]; discussion [feminine noun]; exposé [masculine noun]; étude [feminine noun]; analyse [feminine noun]; thèse [feminine noun]; concertation [feminine noun]; échange de vues [masculine noun]