English (Mathematics)
rhombic [correct, adjective]; rhomboid [correct, adjective]
DEF: Of the form of a rhomb ...
French (Mathématiques)
rhombique [correct, adjective]; orthorhombique [correct, adjective]; rhombiforme [correct, adjective]
DEF: Qui a la forme d'un rhombe.