English (Soccer (Europe: Football))
senior referee [correct]
French (Soccer (Europe : football))
premier arbitre [correct, masculine noun]; première arbitre [correct, feminine noun]
Spanish (Fútbol)
árbitro principal [correct, masculine noun]; árbitra principal [correct, feminine noun]; primer árbitro [correct, masculine noun]; primera árbitra [correct, feminine noun]