English (Chemical Elements and Compounds)
6-bromo-2-[4-[ethyl(2-hydroxyethyl)amino]phenyl]-1-methyl benz[cd]indolium acetate (1:1) [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
acétate de 6-bromo-2-{4-[éthyl(2-hydroxyéthyl) amino] phényl}-1-méthyl benz[ cd] indolium(1 : 1) [correct, masculine noun]