English (Cycling)
strips
OBS: Facilities/equipment.
OBS: Usually used in the plural.
French (Cyclisme)
boudins [masculine noun]; bourrelets [masculine noun]
OBS: Installations/matériel.
OBS: Pluriel d'usage.