English (Aeroindustry)
boomed tail
OBS: Gas Turb and Jet Propulsion, G. Smith, p. 219)
French (Constructions aéronautiques)
double empennage [masculine noun]
OBS: Propulsion par réaction, G. Smith, p. 238)