English (Shooting (Sports))
palm rest [correct]
French (Tir (Sports))
champignon [masculine noun]; pommeau champignon [masculine noun]; appui de la main [masculine noun]
Spanish (Tiro (Deportes))
seta [correct, feminine noun]; apoyamanos [correct, masculine noun]