English (Paleontology)
mamelon [correct]
OBS: Spheroidal summit of a tubercle. [of an Echinoid]
French (Paléontologie)
mamelon [correct]
OBS: (...) partie centrale (...) d'un tubercule (...) peut être perforé ou non (...)