English (Mineralogy)
Mn-hedenbergite [correct]; manganiferous hedenbergite [correct]; manganoan hedenbergite [correct]; manganese-bearing hedenbergite
French (Minéralogie)
hédenbergite manganésifère [correct, feminine noun]