English (Phraseology)
"how to" material
French (Phraséologie)
matériel de type « comment s’y prendre » [masculine noun]; matériel par étapes [masculine noun]; mode d’emploi [masculine noun]; instructions [feminine noun]; marche à suivre [feminine noun]