English (Botany)
bastard balm [correct]; balm melittis [correct]
French (Botanique)
mélitte à fleurs de mélisse [correct, feminine noun]; mélisse puante [correct, feminine noun]; mélissot [correct, masculine noun]
Spanish (Botánica)
melisa bastarda [feminine noun]