English (Welding and Soldering (Metals))
micro-welding
French (Soudage (Métal))
microsoudure [correct, feminine noun]; micro-soudure [correct, feminine noun, obsolete]
Spanish (Soldadura (Metales))
microsoldadura [feminine noun]