English (Translation)
so long as
French (Traduction)
du moment que; pour peu que
OBS: Source(s) : Nagotcha, C.S. [Cour suprême] 3/3/80, Laskin, p. 5; Grdic, C.S. novembre 1984, Wilson, p. 15.