English (Chemical Elements and Compounds)
4-amino-6-[[5-[[4-[[8-amino-1-hydroxy-3,6-disulfo-7-[[4-[[2-(sulfooxy)ethyl]sulfonyl]phenyl]azo]-2-naphthalenyl]azo]benzoyl]amino]-2-sulfophenyl]azo]-5-hydroxy-3-[[4-[[2-(sulfooxy)ethyl]sulfonyl]phenyl]azo]-2,7- naphthalenedisulfonic acid sodium salt [correct]
French (Éléments et composés chimiques)
sel de sodium de l'acide 4-amino-6-[(5-{[4-({8-amino-1-hydroxy-3, 6-disulfo-7-[(4-{[2-(sulfooxy) éthyl] sulfonyl}phényl) azo] naphtalén-2-yl}azo) benzoyl] amino}2-sulfophényl) azo]-5-hydroxy-3-[(4-{[2-(sulfooxy) éthyl] sulfonyl}phényl) azo] naphtalène-2, 7-disulfonique [correct, masculine noun]