English (Paleontology)
sternite [correct]
OBS: (...) ventral (...) hardened part of the cover of an [arthropod] metamere (...)
French (Paléontologie)
sternite [correct]
OBS: (...) pièce ventrale (...) d'un segment d'Arthropode (...)