English (Ice Hockey)
alternate goaltender [correct]; back-up goaltender [correct]; stand-by goaltender [correct]; alternate goaler [correct]; back-up goaler [correct]; stand-by goaler [correct]; alternate goalkeeper [correct]; back-up goalkeeper [correct]; stand-by goalkeeper [correct]
French (Hockey sur glace)
gardien de but substitut [correct, masculine noun]